Pembe Estetik

Pembe Estetik

Diş eti problemleri tedavi edilmedikleri zaman diş kaybına yol açar. Diş etleriniz kanıyorsa ve şişlik varsa, ağız içerisinde kötü koku hissediyorsanız diş eti probleminiz var demektir.

Genelde diş etlerimiz kanamaya başladığı zaman fırçalamayı bırakıyoruz. Bu durumda hastalık daha kötüye gidiyor. Yapmanız gereken fırçalamaya devam etmek ve en kısa zamanda diş doktorunuza muayene olmak. Diş eti hastalıklarını, diş taşlarını ve iltihaplı diş eti dokularını temizleyerek tedavi ediyoruz.

Diş etinizde çekilmeler varsa çeşitli ileri cerrahi teknikleri kullanarak çekilmeleri düzeltebiliyoruz. Aynı şekilde diş etinizdeki istenmeyen renklenmeleri normal sağlıklı diş eti rengine çevirebiliyoruz. Diş eti hastalıkları tedavi olmadığı takdirde diş etindeki iltihap kemiğe ilerler ve kemikte erimeye neden olur. Kemik erimeye başlarsa dişler desteğini kaybettiği için sallanmaya başlar ve dişler kaybedilebilir.

Sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmak için düzenli fırçalama, diş ipi kullanımı ve uygun bir ağız suyuyla gargara yeterli oluyor. 6 ayda bir düzenli olarak diş doktorunuzu ziyaret ederseniz problemler büyümeden çözümlenir ve ömrünüz boyunca kendi dişlerinizle gülümseyebilirsiniz.