Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Tedavisi

 

Dişlerin etrafını sararak dişlere hareket sağlayan, neredeyse görünmez, gün içinde özel zamanlarda çıkartılabilen, seri halinde kişiye özel dijital ortamda üretilen plaklara invisalign plak sistemi diyoruz.

Şeffaf bir görüntüye sahiptir. Bu sayede dışarıdan bakan göz ile kolaylıkla görülemeyeceği için kullanımı daha estetik bir görüntü verir.

Hasta için en büyük avantajı istediği her şeyi rahatlıkla tüketebilmesidir.

İnvisalign plaklar arzu edildiğinde ağızdan çıkarılabilir. Özellikle ortodontik tel tedavisi sırasında ağızda bulunan teller yüzünden hastalar, arzu ettikleri bazı yiyecekleri tüketememekte, bazı yiyecekleri de zorlukla yiyebilmektedir. Oysa invisalign plaklar sayesinde yemek zamanı ağızdan çıkarılan plaklar sayesinde kişi dilediği yiyeceği dilediği gibi rahatlıkla tüketebilmekte daha sonra yine dişlerini fırçalayıp plaklarını ağıza takabilmektedir.

Hasta için diğer büyük avantaj dişlerde oluşabilecek çürük ve diş eti hastalıklarının oluşmamasıdır.

İnvisalign plakların dilediğimiz zaman ağızdan çıkarılabilmesi yine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uzun süreli ortodontik tedavilerde zaman içinde bazı dişlerde çürük oluşumu gözlenmekte, bazı bölgelerde de yoğun diş taşı ve diş eti hastalıkları oluşmaktadır. İnvisalign plaklar ağızdan çıkarılarak yapılan diş fırçalanması ve ağız bakımı bu büyük sorunları ortadan kaldırmakta ve tedavi sonunda olası diş çürükleri veya diş eti hastalıklarını en aza indirgemektedir. Tabii ki ortodontik tedavide de çürük oluşumu ve diş eti sorunları engellenebilir. Ancak hasta için plakları çıkarıp temizlik yapma işlemi çok daha kolay olacaktır.

Estetik

İnvisalign plakların şeffaf olması yine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Ağızda takılı olduğu halde dışarıdan bakan bir göz tarafından kolay anlaşılamaması hasta adına büyük bir güven sağlamaktadır.