Dentist Aras Selcuk

Aesthetic Solutions for Oral and Dental Health...

Contact

Our Laboratory

Detail

About Us

Aras Selcuk Advanced Dentistry is a leading dental clinic located in Marmaris city centre. At our clinic, you will be treated by highly qualified and experienced dentist “Aras Selcuk”. He graduated from Marmara University Faculty of Dentistry which is one of the best faculties for dentists in Turkey. After graduation, he ran his own dental clinic in Istanbul from 2015 till 2019. In 2019 he opened a new clinic in his hometown Marmaris.

We strive to be more than just a dental clinic. We deliver a broad range of dental treatments including implants, crowns, veneers, teeth whitening and other dental services. When visiting us, you will find yourself in a friendly & caring environment. We want our patients to feel comfortable to discuss their treatments and ask any questions. Dr Aras Selcuk will determine the best treatment option for you customized to meet your specific dental needs. By applying innovative technology and doctor’s professionalism, we will give you the smile of your dreams and the dental experience you deserve! Helping patients improve their oral and esthetic health is our main mission.


About Us

Treatments

Pediatric Dentistry

Pediatric Dentistry

Pink Aesthetic

Pink Aesthetic

Orthodontic Treatment

Orthodontic Treatment

Bruxism Treatment

Bruxism Treatment

Bleaching

Bleaching

Dental Implants

Dental Implants

Smile Design

Smile Design

How can we help you?

Google Business Reviews

Gürkan A.
Gürkan A.

Titiz, özenli, hastayı dinleyen, güler yüzlü bir hekim. Muayene olduğum en iyi hekim olduğunu düşünüyorum. Kendisinin ve asistanın ilgi ve alakası için çok teşekkür ediyorum.

Doğucan S.
Doğucan S.

İşinde çok titiz ve tecrübeli bir diş hekimi. Şu an farklı bi şehirde hizmet veriyor olsa bile her türlü diş rahatsızlığımda yapmam gerekenleri öğrenmem için bir telefon uzağımda hizmet vermeye devam ediyor.

Aslı K.
Aslı K.

Bana rağmen kanal tedavimi yapan doktor bey, tekrar emeğinize sağlık. Profesyonel, tertemiz ve başarılı, çürük dişim kurtuldu :)

Sümeyye K.
Sümeyye K.

Dr. Aras beyi İstanbulda olduğu dönemden beri tanıyorum. İşini son derece titizlikle yapan ve hastalarını her zaman dinleyen bir doktordur. Ben yaptırdığım her işlemden memnun kaldım, herkese tavsiye ediyorum.

Yağmur G.
Yağmur G.

Birçok dişçiden korktum bugüne kadar ama akrabam sayesinde aras beyle tanıştım sıfır acı sıfır korku. Kendisi gayet profesyonel ve başarılı bir dişçi doktoru. İşinde titiz saygılı ve başarılı.